Reklam Sektörü ve Merak Edilenler?

#araştırdık #yazdık #derledik #sunduk ve bunların hepsini sizin için yaptık, hayatta zararı olmayan nadir şeylerden biridir #okumak, okuyun okutturun #özgürce...

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin, güncellemelerimizden anında haberdar olun.


Reklam mesajının hedef tüketicide etkili olabilmesi ve istenilen amacı ulaşabilmesinde, satış mesajının şekillendirilmesi olan stratejinin önemi tartışılmazdır. Her mal veya hizmet için farklı strateji kullanılmasının gerekli olduğu konusunda görüş birliği olduğu günümüzde, etkili bir strateji belirlemek için çeşitli faktörleri dikkate almak, başarılı bir reklam için önemli hale gelmiştir. Reklam amaçları doğrultusunda reklam mesajının belirlenmesi ve reklam planlaması ile ilgili konularda temel kararların tümünü ifade eden strateji, reklamın başlangıç noktasını teşkil etmektedir. Reklam için bir rehber olarak, reklam mesajında mal veya hizmet ile ilgili söyleneceğini belirten bir özellik gösteren reklam stratejisinin başarılı olabilmesi için stratejiyi etkileyen faktörlerin dikkate alınması ve değerlendirilmesi önemlidir.

BLOG Açık hava reklamları, kent yaşamında çok özel ve önemli bir medya grubunu oluşturmaktadırlar. Bu reklamlar, ilgili hedef kitleyi bir ürün veya hizmet hakkında bilgilendirip o ürün ve hizmetin tüketimini sağlamak amacıyla, çok geniş bir insan kitlesine hitap ederler. Açık hava reklamları, insanların bir araya geldiği, günlük ihtiyaçlarının bir kısmını giderdikleri, toplu yaşama alanları olan dış mekanlarda yer alırlar. Çeşitli boyut ve şekillerden oluşan açık hava reklamları aynı zamanda kent mobilyaları olarak da işlev görürler.iletişim kurmanın ve bilgilenmenin önemli taşıyıcısı olan açık hava reklamları, günümüzde çok zengin bir anlatım diline sahiptirler. Kentlerin değişik alanlarındaki konumlarıyla, yaşamın içinde olup, insanların özel çabasarf etmeden ulaştığı reklamları ve tanıtımları içermekte ve bu yönüyle diğer reklam mecralarından ayrılmaktadır.Kentlerin meydanlarında, caddelerinde, sokaklarında ve toplu yaşamaya ayrılan diğer kamusal alanlarında yer alan açık hava reklamları, yaşamın içinde olup kent yaşamında kitlelere iletişim sağlayan özel nesnelerdir.

BLOG Reklamlar günümüzde satın alma davranışlarını şekillendiren en önemli pazarlama araçlarıdır. Yaratıcı stratejilerle kitlesel bir etkileme potansiyeline sahip olan reklamcılık, farklı medya mecralarında yer almaktadır. Reklamlar ürüne veya hizmete ait özellikleri tanımlamakla beraber, ürünle tüketicinin ortak noktasını bulup ürünü vazgeçilmez kılmayı da amaçlamaktadır. Reklamcılıkta amaç ürüne veya hizmete simgesel bir anlam yükleyerek tüketiciyi satın almaya ikna etmektir. Tüketiciyi ikna etmek için kullanılan reklam stratejileri bu çalışmanın konusunu oluşturmaktadır.

BLOG Bir web sitesi kurulurken içerik en önemli detaylarındandır. Nedeni ise içerik okuyucu ile karşı karşıya olduğundan dolayı web sitesinin içeriğinden okuyucunun aradığı sorunun cevabını, verilmek istenen mesajlar, anlamları kısa net bir şekilde anlatılmalı okuyucuyu yormamalı. Öncelikle konu belirlenmeli ve sitenin planlaması yapılmalı ve uygulamaya koyulmalı. Sitede sadeliğe önem verilmeli bunun için gereksiz uzun yazı ve konuyla alakasız resimlere boğarak kullanılmamalı. Sitenin içeriği amacına yönelik olmalı amacından şaşmamalı ve kısa ve öz olarak anlatılmalı.

Tasarımı mizanpajı düzgün ayarlanmalı farklılık bazen hayat kurtarır bazen de çekilmez bir hata olur bu sorunu engellemek için sitenin planlaması yapılırken ince eleyip sık dokunmalı daha sonra çıkacak hataları önceden görüp ona göre önlem alınmalıdır. Site içeriği oluşturulduktan sonra ki aşama yazılmış olan içeriğin her taraf da normal olarak mı çalışıyor yoksa çalışmıyor bunun kontrolü yapılmalı herkes aynı tarayıcıyı kullanmadığından kaynaklanan sorunları çözmek için en çok kullanılan tarayıcılar(Mozilla Firefox, Internet Explorer, Chrome, Safari, Opera, Yandex) da önizleme yapılarak oluşabilecek hatalar düzeltilmeli. Düzeltilen hatalar sitenin eksiksiz olduğunun göstergesidir.

Başarılı Web Sitesinde Bulunması Gereken Özellikler ?

 • İyi tasarlanmış, özgün bir fikir olması gerekir.
 • Yeterli derecede bilgi vermesi gerekir.
 • Hızlı olması gerekir .
 • İsteyen müşterilere ayrıntılı bilgi verilmesi gerekir.
 • Güncel teknolojiden yararlanılması gerekir.
 • Müşteri ile ilişki kurması gerekir.
 • Analiz Yapabilmesi gerekir.
 • Renk, tasarım açısından uygun sorunsuz çalışması gerekir.
 • Erişimde problem çıkarmaması gerekir.
 • Alan adıyla içeriği uygun olmalı firmalı iyi yansıtması gerekir.
 • Arama motorlarında üst sıralarda yer alması gerekir.
 • Ziyaretçilerin aradıkları şeyleri bulabilmesi için kolay tasarlanması gerekir.
 • Ziyaretçilerin yöneticilerle iletişime geçebilmesi için iletişim formu olması gerekir.


Yazıyı beğendiniz mi? Lütfen paylaşın.

#özgürce

#araştırdık #yazdık #derledik #sunduk ve bunların hepsini sizin için yaptık, hayatta zararı olmayan nadir şeylerden biridir #okumak, okuyun okutturun #özgürce...